Kavel 4022

Kavel 4022
Begin 19e eeuw, kavel bestaande uit drie sabels, tweemaal No.2 en eenmaal briquet
Inzet: € 50

Kavel 4023

Kavel 4023
Infanteriesabel No2 model 1819, gevest gemarkeerd '3 en AG', kling in zeer slechte staat
Inzet: € 10

Kavel 4024

Kavel 4024
Cavaleriesabel M1845, met greep van roggehuid, wat sporen van ouderdom, geen schede aanwezig
Inzet: € 75

Kavel 4025

Kavel 4025
Cavalerie sabel, model 1854, in zeer matige staat, punt afgeslepen
Inzet: € 5

Kavel 4026

Kavel 4026
Cavalerie sabel M1854 voor officieren, met greep van roggehuid. Gemarkeerd 'Eisenhauer', wat pitting en snijzijde kling heeft wat tikken, schede mist
Inzet: € 40

Kavel 4027

Kavel 4027
Cavalerie sabel M1876 voor officieren, met greep van roggehuid. Geen makersmarkeringen zichtbaar, wat pitting aanwezig, schede mist
Inzet: € 40

Kavel 4028

Kavel 4028
M1895 Cavalerie officierssabel No.4, zeldzame versie met rechte kling, de zogenaamde 'pooksabel'. Op rug van kling gemarkeerd 'C. Mouwen en Zoon, Hofleveranciers van Nederland en België, Breda', zijkant kling gemarkeerd 'W.K&C'. Fraai en lastig te vinden sabel, behoeft bezichtiging
Inzet: € 420

Kavel 4029

Kavel 4029
Eresabel M1898 voor officieren van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger. Uitgereikt op 14 mei 1928 op het  Waterlooplein te Weltevreden, Batavia aan de inmiddels tot Majoor bevorderde officier H. Behrens R.M.W.O, voor betoonde dapperheid in Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926. Henri Behrens, Geboren Batavia, 26 mei 1882, overleden 's Gravenhage 14 januari 1961 Koninklijk Besluit 5 februari 1914, no.33 MWO 4 : als eerste Luitenant, marechaussee compagnie van het 14e Bataljon Infanterie. Voor Atjeh - gedurende het jaar 1912; bij meerdere gelegenheden. Koninklijk Besluit 25 april 1927 no.104 voor Atjeh en Onderhoorigheden gedurende het tweede halfjaar 1926 en wel voornamelijk op 19 Juni en 1 Juli 1926. Kapitein (sedert tot Majoor bevorderd) H. Behrens begiftigd met Eresabel. 1924: Luchtvaart Afdeling Generale staf. Ridder Militaire Willems Orde der 4e klasse Drager Eresabel Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Officier in de Orde van oranje Nassau Oud lid Kapittel M.W.O. Erelid der Vereniging Officieren Ridders M.W.O. Gewestelijk Militair Commandant van Atjeh en Onderhorigheden S.O.K. Inspecteur van het Wapen der Infanterie   Beschrijving van het Eresabel van Henri Behrens Gevest: van gegoten en nageciseleerd zilver, de witte ivoren greep met acht ribben waarvan de groeven zijn ingelegd met verzilverd koperdraad omwoeld met fijn zilverdraad. De greepkap eindigend in een leeuwenkop met open muil, bovenop de kop een moer in de vorm van een koningskroon. Het ruggestuk voorzien van reliefversieringen. De gevestkorf nagenoeg symmetrisch en aan de binnenkant glad. De gehele korf voorzien van ajourgewerkte versieringen aan de buitenzijde in reliëf. Korf voorzien van belastingteken ‘J’ (belastingteken voor in Nederland gemaakte voorwerpen beneden wettelijk gehalte, 1906-1953). Kling: Licht gebogen, wigvormig van doorsnede, van schouder tot punt geheel gesmeed in de zgn. Grosse-Rosen-Damast stijl. Ruim de helft van de kling is bedekt met een paneel waarin zich versieringen en teksten bevinden. Dit paneel heeft vuurvergulde randen en de versieringen en teksten zijn in hoogreliëf uitgevoerd en vuurverguld. Tekst buitenzijde: KONINGIN WILHELMINA, voor betoonde dapperheid. Tekst binnenzijde: 'Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926, Kapitein der Infanterie H. Behrens Schede: van vernikkeld staal voorzien van zilveren beslag Kist: eikenhouten van binnen met blauw fluweel beklede kist, lichte gebruikssporen aan voorzijde. Deksel voorzien van metalen plaat met inscriptie 'Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926' en vier metalen kronen op de hoeken van het deksel. De 106e en daarmee laatst toegekende eresabel, zeer fraai geheel van de grootste zeldzaamheid, slechts zeer zelden aangeboden. Bronnen: Armamentaria nr 20 J.P. Puype Website Museum Bronbeek
Inzet: € 25000

Kavel 4030

Kavel 4030
Wandelsabel model 1912, gemarkeerd 'Yzerhouwer, met afwijkende kleur gevest, mogelijk politie of productie uit periode 1916-1918. Gezien de leeftijd in behoorlijke staat
Inzet: € 80

Kavel 4031

Kavel 4031
Nederlandse wandelsabel, M1912, gemarkeerd 'Yzerhouwer' en 'A.C.S.'. Schede heeft wat zeer lichte schade aan één zijde, fraai geheel
Inzet: € 80

Kavel 4032

Kavel 4032
Wandelsabel M1912, lichte roest op onderzijde kling en lichte schade aan greep
Inzet: € 40

Kavel 4033

Kavel 4033
Wandelsabel model 1912, voorzien van sabelkwast, kling gemarkeerd 'Yzerhouwer' 'C.E.' (Carl Eickhorn) en een onbekend monogram, kling in schitterende conditie, bijbehorende schede heeft wat gebruikssporen
Inzet: € 80

Kavel 4034

Kavel 4034
Wandelsabel M1912, generaalsuitvoering (schede met twee ringen), kling gemarkeerd 'Yzerhouwer' 'C.E.' (Carl Eickhorn) en 'Jos. Cranen & Zoon, Breda', kling heel licht gebogen aan bovenzijde, doch keurig geheel
Inzet: € 150

Kavel 4035

Kavel 4035
Schede voor wandelsabel M1912, lengte circa 88 cm
Inzet: € 10

Kavel 4036

Kavel 4036
Sabel gemeentepolitie, vermoedelijk den Haag, makersmarkering 'Eickhorn Solingen, Original' op kling, klein tikje op bovenzijde greep, met stalen schede ten behoeve van gebruik op de fiets
Inzet: € 80

Kavel 4037

Kavel 4037
Sabel Schutterij 1850-1870, vermoedelijk Muziekkorps Schutterij Rotterdam, enige roest op kling en schede ontbreekt, zeldzaam stuk
Inzet: € 100