Als tegelsAls lijst
Paginavan 2

4029

Kavel 4029
Eresabel M1898 voor officieren van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger. Uitgereikt op 14 mei 1928 op het  Waterlooplein te Weltevreden, Batavia aan de inmiddels tot Majoor bevorderde officier H. Behrens R.M.W.O, voor betoonde dapperheid in Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926. Henri Behrens, Geboren Batavia, 26 mei 1882, overleden 's Gravenhage 14 januari 1961 Koninklijk Besluit 5 februari 1914, no.33 MWO 4 : als eerste Luitenant, marechaussee compagnie van het 14e Bataljon Infanterie. Voor Atjeh - gedurende het jaar 1912; bij meerdere gelegenheden. Koninklijk Besluit 25 april 1927 no.104 voor Atjeh en Onderhoorigheden gedurende het tweede halfjaar 1926 en wel voornamelijk op 19 Juni en 1 Juli 1926. Kapitein (sedert tot Majoor bevorderd) H. Behrens begiftigd met Eresabel. 1924: Luchtvaart Afdeling Generale staf. Ridder Militaire Willems Orde der 4e klasse Drager Eresabel Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Officier in de Orde van oranje Nassau Oud lid Kapittel M.W.O. Erelid der Vereniging Officieren Ridders M.W.O. Gewestelijk Militair Commandant van Atjeh en Onderhorigheden S.O.K. Inspecteur van het Wapen der Infanterie   Beschrijving van het Eresabel van Henri Behrens Gevest: van gegoten en nageciseleerd zilver, de witte ivoren greep met acht ribben waarvan de groeven zijn ingelegd met verzilverd koperdraad omwoeld met fijn zilverdraad. De greepkap eindigend in een leeuwenkop met open muil, bovenop de kop een moer in de vorm van een koningskroon. Het ruggestuk voorzien van reliefversieringen. De gevestkorf nagenoeg symmetrisch en aan de binnenkant glad. De gehele korf voorzien van ajourgewerkte versieringen aan de buitenzijde in reliëf. Korf voorzien van belastingteken ‘J’ (belastingteken voor in Nederland gemaakte voorwerpen beneden wettelijk gehalte, 1906-1953). Kling: Licht gebogen, wigvormig van doorsnede, van schouder tot punt geheel gesmeed in de zgn. Grosse-Rosen-Damast stijl. Ruim de helft van de kling is bedekt met een paneel waarin zich versieringen en teksten bevinden. Dit paneel heeft vuurvergulde randen en de versieringen en teksten zijn in hoogreliëf uitgevoerd en vuurverguld. Tekst buitenzijde: KONINGIN WILHELMINA, voor betoonde dapperheid. Tekst binnenzijde: 'Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926, Kapitein der Infanterie H. Behrens Schede: van vernikkeld staal voorzien van zilveren beslag Kist: eikenhouten van binnen met blauw fluweel beklede kist, lichte gebruikssporen aan voorzijde. Deksel voorzien van metalen plaat met inscriptie 'Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926' en vier metalen kronen op de hoeken van het deksel. De 106e en daarmee laatst toegekende eresabel, zeer fraai geheel van de grootste zeldzaamheid, slechts zeer zelden aangeboden. Bronnen: Armamentaria nr 20 J.P. Puype Website Museum Bronbeek
Inzet: € 25000,00
Paginavan 2

Deze website gebruikt cookies

We gebruiken cookies om inhoud en advertenties te personaliseren, om functies voor sociale media te bieden en om ons verkeer te analyseren. We delen ook informatie over uw gebruik van onze site met onze sociale media-, advertentie- en analysepartners die deze kunnen combineren met andere informatie die u aan hen heeft verstrekt of die zij hebben verzameld door uw gebruik van hun services.