Coins, Currency and Medals November 2018

Live Veiling: 13 november 2018 - 17 november 2018

Kavel 4900

Kavel 4900
Esterlin z.j. (vanaf 1288) Bonn (Vanhoudt G 202 / dW 263-268, 271) VZ Gedeeld wapenschild van Brabant-Limburg + DVX LIMB VRGIE / KZ Lang kruis met roosjes in de kwartieren +DVX BRA BAN TIE - FR
Inzet: € 50

Kavel 4901

Kavel 4901
1/2 Groot z.j. (1294-1300) (Vanhoudt G213-214 / DW 290-291) - VZ Wapenschild met 4 Brabantse en Limburgse leeuwen binnen een rand met 12 lelies / KZ Kort kruis met dubbel omschrift - FR met uitgebroken rand / zeldzaam
Inzet: € 25

Kavel 4902

Kavel 4902
Esterlin au Chatel Brabancon (W. 307) - VZ 'I-DVX-DE-BRABANTIA' met kasteel / KZ 'MON-ETA-BRV-XEL' met lang kruis en 3 bolletjes in de kwartieren - ZF
Inzet: € 30

Kavel 4903

Kavel 4903
Esterlin/Sterling z.j. (1330-1337) Leuven (DW 349 / VanHoudt G.256) - VZ Gecombineerd wapenschild Brabant-Limburg / KZ gebloemd kruis +MONETA LOVANIES - ZF-
Inzet: € 20

Kavel 4904

Kavel 4904
Groot z.j. (ca. 1344) (VanHoudt G 276 / DW 344) - VZ met 4 leeuwen in 4-pas en omschrift eindigt op 'BRABANCIE' / KZ Kort kruis met dubbel omschrift - ZF-
Inzet: € 50

Kavel 4905

Kavel 4905
Dubbele Groot of Kromstaart z.j. (1429-1431) Leuven, als imitatie van de Kromstaarten van Philips de Goede (Vanhoudt G 363 / W. 458) - VZ Klimmende leeuw n.l. met Brabants/Bourgondisch wapen / KZ Lang kruis met B-R-A-B in de kwartieren + MONE-TA: NOV-A: LOVA-NIENS - F/ZF / zeldzaam
Inzet: € 200

Kavel 4906

Kavel 4906
1/2 Philippusgoudgulden z.j. (1500-1506) (vGH 116-1b / Delm. 87 / Vanhoudt 148/R1) - VZ Heilige Philippus met kruisstaf en Bourgondische wapenschild / KZ Gebloemd kruis met kroontjes en lelies in de hoeken en waarbij omschrift begint met kruisje - ZF- / hakje in de rand / zeldzaam
Inzet: € 250

Kavel 4907

Kavel 4907
Zilveren Reaal z.j. (1521-1545) interpunctie x (vGH 190-1 / Vanhoudt 227) - ZF+
Inzet: € 35

Kavel 4908

Kavel 4908
Statendaalder 1578 (vGH 245-1 / Delm. 110 /R1 / Vanhoudt 374/R1) - VZ Gekroonde buste n.l. met scepter / KZ Wapen met gulden vlies + PACE ET IVSTITIA - randhakje - overigens ZF met mooi portret / zeldzaam
Inzet: € 400

Kavel 4909

Kavel 4909
1/20 Philipsdaalder 1576 (vGH 215-1 / Vanhoudt 310) - ZF-
Inzet: € 20

Kavel 4910

Kavel 4910
1/10 Philipsdaalder 1571 (vGH 213-1b / Vanhoudt 308) - ZF-
Inzet: € 25

Kavel 4911

Kavel 4911
1/5 Philipsdaalder 1563 'handje' (vGH 212-1b / Vanhoudt 271) - ZF-
Inzet: € 25

Kavel 4912

Kavel 4912
1/2 Philipsdaalder 1563 met buste n.l. (Delm. 51 / vGH 211-1a / Vanhoudt 267/R1) - ZF- / zeldzaam
Inzet: € 70

Kavel 4913

Kavel 4913
1/2 Philipsdaalder 1591 OVERSLAG 1590 ONBESCHREVEN met buste n.l. en wapenschildje Portugal (Delm. -, vgl. Delm. 53 R2 / vGH -, vgl. vGH 211-1c / Vanhoudt -, vgl. Vanhoudt R2 ) - ZF+ / net exemplaar met duidelijke jaartalwijziging / uiterst zeldzaam
Inzet: € 200

Kavel 4914

Kavel 4914
Dukaton 1618 (Delm. 248 / vGH 309-1) - VZ Bustes aartshertogen / KZ Gekroond wapen met 2 leeuwen - vondstaanslag - F/ZF
Inzet: € 100

Kavel 4915

Kavel 4915
Inzet: € 100