Coins, Currency and Medals November 2018

Live Veiling: 13 november 2018 - 17 november 2018

Kavel 1500

Kavel 1500
1563 - Rekenpenning 'Piëteit Philips II / Instelling van nieuwe Bisdommen' (Dugn.2345, vOrden662, Tas80) - VZ Geharnast borstbeeld Philips II n.r. binnen lauwerkrans / KZ Ronde tempel - brons 29 mm - F/ZF
Inzet: € 20

Kavel 1501

Kavel 1501
1568 - Rekenpenning 'Beperking der vrijheid door Philips II' (Dugn.2479, vLoonI.112, Tas96) - VZ Geharnast borstbeeld met zwaard en lauwerkrans / KZ Paard (der vrijheid) steigerend n.l. - brons 28 mm - F/ZF
Inzet: € 20

Kavel 1502

Kavel 1502
1570 - Rekenpenning 'Maatregelen Philips II tegen Utrecht' (Dugn.2506, vLoonI.129, Tas102) - VZ Geharnast borstbeeld n.r. / KZ Zwaard en strop - brons 27 mm - F, schaars
Inzet: € 15

Kavel 1503

Kavel 1503
1570 - Rekenpenning Utrecht 'Philips II en Isabella' (Dugn.2529, vOrden133, Tas105) - VZ Geharnast borstbeeld Philips II n.r. / KZ Borstbeeld Isabella n.l. in Spaanse dracht - brons 30 mm - F
Inzet: € 15

Kavel 1504

Kavel 1504
1572 - Rekenpenning 'Geboorte Prins Don Diego / Overwinning bij Lepanto' (Dugn.2560, vLoonI.145, 109) - VZ Juno met kind, hoorn des overvloeds en pauw / KZ Buitgemaakt Turks galei met wapentuig - brons 28 mm - F
Inzet: € 20

Kavel 1505

Kavel 1505
1574 - Rekenpenning Dordrecht 'Godsdienstvrijheid in Holland en Zeeland' (Dugn.2630, vLoonI.203.1, Tas117) - VZ Driehoekige steen / KZ JEHOVAH in helder licht - zilver 29,5 mm - ZF, wat corrosie
Inzet: € 100

Kavel 1506

Kavel 1506
1575 - Rekenpenning Dordrecht 'Afgebroken vredesonderhandelingen te Breda (Dugn.2647, vLoonI.204, Tas121) - VZ Leeuw met zwaard en schild in Hollandse tuin / KZ Vrijheidshoed tussen jaartal 1575 - brons 29 mm - vrijwel ZF
Inzet: € 20

Kavel 1507

Kavel 1507
1575 - Rekenpenning Dordrecht 'Afgebroken vredesonderhandelingen te Breda (Dugn.2647, vLoonI.204, Tas121) - VZ Leeuw met zwaard en schild in Hollandse tuin / KZ Vrijheidshoed tussen jaartal 1575 - brons 29 mm - ZF
Inzet: € 20

Kavel 1508

Kavel 1508
1575 - Rekenpenning Dordrecht 'Afgebroken vredesonderhandelingen te Breda (Dugn.2647, vLoonI.204, Tas121) - VZ Leeuw met zwaard en schild in Hollandse tuin / KZ Vrijheidshoed tussen jaartal 1575 - zilver 29 mm - randoneffenheid, vrijwel ZF
Inzet: € 100

Kavel 1509

Kavel 1509
1576 - Rekenpenning 'Bijeenkomst de Staten Generaal op zoek naar vrede' (Dugn.2680, vLoonI.218.2, Tas131) - VZ Lijdzaamheid met kruis en lam / KZ Standvastigheid met anker - brons 28 mm - ruim F, zeldzaam
Inzet: € 15

Kavel 1510

Kavel 1510
1577 - Rekenpenning Brussel 'Het eeuwig edict' (Dugn.2716, vLoonI.234.2, Tas138) - VZ St. Michael bestrijdt de duivel / KZ Ineengeslagen handen houden Mercuriusstaf en 2 hoornen des overvloeds vast - brons 29 mm - vrijwel ZF, schaars
Inzet: € 25

Kavel 1511

Kavel 1511
1577 - Rekenpenning Dordrecht 'Gevaren van het eeuwige verbond' (Dugn.2721, vLoon.p239, Tas140) - VZ Profeet Elias in woestijn ontvangt brood uit hemel / KZ Daniël met 7 leeuwen in leeuwenkuil - brons 28 mm - ZF
Inzet: € 25

Kavel 1512

Kavel 1512
1580 - Rekenpenning Dordrecht 'Onderbreking Vredesonderhandelingen te Keulen' (Dugn.2800, vLoonI.279, Tas159) - VZ Spaanse koning (met inquisitiehalsband) met Nederlandse leeuw / KZ Nederlandse leeuw geketend - verguld brons 30 mm - vrijwel ZF - Toegevoegd: jeton Brussel Dugn.4292 ZF
Inzet: € 20

Kavel 1513

Kavel 1513
1581 - Rekenpenning Dordrecht 'Bevrijding van de Spaanse tirannie' (Dugn.2827, vLoonI.298, Tas164) - VZ Man (Spanje) bedreigt hond (Nederland) met knots / KZ Man getroffen door God's pijl in borst - brons 30 mm - vrijwel ZF
Inzet: € 15

Kavel 1514

Kavel 1514
1581 - Rekenpenning Dordrecht 'Bevrijding van de Spaanse tirannie' (Dugn.2827, vLoonI.298, Tas164) - VZ Man (Spanje) bedreigt hond (Nederland) met knots / KZ Man getroffen door God's pijl in borst - brons 30 mm - ZF/PR
Inzet: € 25

Kavel 1515

Kavel 1515
1581 - Rekenpenning Dordrecht 'Bevrijding van de Spaanse tirannie' (Dugn.2827, vLoonI.298, Tas164) - VZ Man (Spanje) bedreigt hond (Nederland) met knots / KZ Man getroffen door God's pijl in borst - zilver brons 30 mm - PR, ex vente iNumis 12 (2012) lot 2459
Inzet: € 150