Lot 1402

Lot 1402
Map met circa 55 ansichtkaarten WO1, onder andere fotokaarten en divers
Starting price: € 50

Lot 1403

Lot 1403
220 ansichtkaarten België
Starting price: € 20

Lot 1404

Lot 1404
165 ansichtkaarten Nederland
Starting price: € 40

Lot 1405

Lot 1405
Collectie oude portretfoto's, ca. 1900
Starting price: € 25

Lot 1406

Lot 1406
110 militaire ansichtkaarten alle gericht aan Pieter Forbes Wels (1896-1974) Hij was kolonel der Cavalerie en hij publiceerde in 1963 een boek over de cavalerie (bijgevoegd)
Starting price: € 30

Lot 1407

Lot 1407
15 ansichtkaarten boekjes
Starting price: € 15

Lot 1408

Lot 1408
Ansichtkaarten Afrika waaronder koloniale
Starting price: € 30

Lot 1409

Lot 1409
Een lot met ca. 35 oude ansichtkaarten, bijna allemaal Nederland
Starting price: € 20

Lot 1410

Lot 1410
Doos met ca. 650 Filmsterren kaarten wo. ook enkele foto's
Starting price: € 30

Lot 1411

Lot 1411
Doos met kaarten - filmsterren - scheepvaart - plaatjes van John Travolta - Captain Scarlet - Star Wars e.a.
Starting price: € 10

Lot 1412

Lot 1412
Ansichtkaarten Artiesten alle gesigneerd - 31 stuks met veel Belgisch
Starting price: € 10

Lot 1413

Lot 1413
Twee foto's: "Familiebegraafplaats Rustoord aan de Weespervaart te Diemerbrug", 2e helft 19e eeuw en Vlissingsche Courant lezende oude man in interieur
Starting price: € 5

Lot 1414

Lot 1414
Circa 50 foto's en kaarten van filmsterren en artiesten, bijgevoegd schrift met circa 40 sigaretten plaatjes van filmsterren
Starting price: € 30

Lot 1415

Lot 1415
Bescheiden betreffende Sir Herman Gollancz (1852-1930), Brits rabbijn en professor Hebreeuws. Hij was de eerste Jood die promoveerde in letterkunde aan de universiteit van Londen en de eerste gepromoveerde rabbijn aldaar. Geboren te Bremen als zoon van de rabbijn Samuel Marcus, leider van de Hambro synagoge. Er was geen opleiding voor rabbijn in Engeland, voor zijn opleiding ging hij naar Galicië waar hij zijn opleiding voltooide in 1897. Hij was rabbijn van de Bayswater Synagoge van 1892-1923, professor Hebreeuws aan de universiteit van Londen van 1902-1924 en president van het Joods Historisch Genootschap van 1905-1905. In 1923 werd hij door koning George V tot ridder geslagen. De bescheiden bevatten meerdere vanuit historisch oogpunt bezien interessante stukken en foto's: I. Carte visite foto's: Rev. Samuel Marcus Gollancz (1820-1900), de vader van Sir Hermann, fotograaf : Central Photographic Rooms, 90 Commonstr., London, circa 1860; Sir Moses Montefiore (1784-1885), naar een schilderij, Brits bankier en filantroop, fotograaf: J.J.C. Twyman, 87 High Street, Ramsgate; Lionel de Rothschild (1808-1879) en zijn gezin, circa 1870 en Koppel, mogelijk rabbijn te Bromberg, fotograaf: R. Bradengeier, Bromberg, circa 1860; II. kalotypie van een ouder echtpaar, mogelijk de grootouders van Sir Hermann; III. diverse familiefoto's, eind 19e eeuw- jaren '40, waaronder portretfoto's van Sir Herman en lady Gollancz; IV. Twee ingelijste diploma's met lakstempels van zijn opleiding bij het rabbinaat in Tysmienitz te Galicië en de hoofd rabbijn te Uscie Zielone te Galicië, 1897; IV. Receptiealbum 1906-1909; V. Preken VI. Correspondentie waaronder twee bedankbrieven van Buckingham Palace voor een toegezonden boek in 1929, van de secretaris van de koning der Belgen voor een toegezonden boek in 1915; VII telegrammen, stamboom, etc. VIII. Hebreeuwse boeken uit het bezit van Sir Hermann; IX. Diverse boeken waaronder Christian & Leah & Other Ghetto Stories by Leopold Kompert, translated by Alfred S. Arnold, with illustrations by F. Hamilton.Jackson, London, 1895; Form of prayers: Personalia relating to Sir Hermann Gollancz, Oxford printed for Private Circulation at the University Press, 1928 waarin afgebeeld de hier boven vermelde diploma's; X. Rozet op kartonnetje ter gelegenheid van het 60-jarig regeringsjubileum van koningin Victoria; etc. etc.
Starting price: € 400

Lot 1416

Lot 1416
Oude foto's en korte biografieën van ondernemers - oprichters van bedrijven rond 1900 - o.a. Abram Muller - Karel van Aalst - Franiscus Dobbelmann -Samuel van Eeghen - Albert Berkemeier - totaal 36 stuks
Starting price: € 35

Lot 1417

Lot 1417
Autobussen Trams - zwart/wit foto´s 32 stuks
Starting price: € 10