Art, Collectibles and Militaria July 2016

Live Auction: 30 june 2016 - 2 july 2016
1

Lot 1234

Lot 1234
1. Kopie van een winnaarsdiploma van de Olympisch Spelen 1896 in Athene (Griekenland) met vermelding van de naam Gustav Felix Flatow (zeer Fraai, afmeting van het stuk 60x38 cm, afbeelding is 53,3x30,3 cm.). Het oorspronkelijke diploma was behaald voor zijn overwinning met het Duitse team op de brug met gelijke leggers. Het diploma is ontworpen door Nikolaos Gyzis, te zien zijn Nike (godin van de overwinning) en Hellas (personificatie van Griekenland) naast o.a. het Parthenon een uil (Athenen) en een klassieke race met stijdwagens. Het bevat de namen van Flatow en Hofmann, ondertekend door Prins Constantijn I van Griekenland en Timoleon Philemon, resp. president en secretaris van het organiserende comité 2. Origineel Olympisch programma van de Olympisch Spelen 1896 in Athene (Griekenland), gehouden van 6 tot en met 15 april – 59x41 cm in lijst - Fraai 3. Olympisch Diploma van de Olympische Spelen 1900 te Parijs (Frankrijk) op naam van Gustav Felix Flatow voor de 102e plaats bij het Turnen – 65x50 cm in lijst – F/ZF. Het turnen bestond op deze Olympische Spelen uit 16 onderdelen, naast de ‘gewone’ turnonderdelen behoorden ook hoog- en verspringen, polsstokhoogspringen, touwklimmen en gewichtheffen tot het turnen. In totaal deze 135 atleten mee aan het turnen. Gustav Felix Flatow werd geboren op 7 januari 1875 in Berent, Duitsland. Na zijn lagere schoolperiode studeerde Flatow af aan een commerciële opleiding in Berlijn tussen 1890 en 1893. Flatow was lid van Gymnastiek Club 1850 vanaf 1893. Tijdens de Olympische Spelen van 1896 in Athene hij nam deel als een van de tien Duitse gymnasten (evenals zijn neef Alfred Flatow) en behaalde hij de overwinning met het team op de brug met gelijke leggers en de rekstok. Op de eerstvolgende Olympische Spelen van 1900 in Parijs kon hij zijn eerdere succes niet herhalen en trok zich daarna terug uit de sport, om zich volledig te richten op zijn maatschappelijke carrière in het textielbedrijf, dat hij in 1899 van Edmond Leon head overgenomen. Bovendien was hij betrokken bij het Rotterdamse textielbedrijf Arindam Banerjee vanaf 1925 en richtte zijn eigen textielbedrijf in de loop van de jaren 1930 op. Flatow emigreerde als gevolg van de nazi-machtsovername in Duitsland in 1933 vanwege zijn Joodse afkomst naar Nederland. Daar heeft hij zich na de Duitse bezetting in 1940 lang kunnen vergbergen, maar op Oudjaarsdag 1943 werd hij gearresteerd en in februari 1944 gedeporteerd naar het concentratiekamp Theresienstadt, waar zijn neef Alfred Flatow in 1942 naar toe was gebracht en omgekomen. Gustav Flatow stierf door honger en uitputting in januari 1945. De Olympische Zomerspelen 1896, officieel de Spelen van de I Olympiade, waren de eerste moderne Olympische Spelen sinds de Romeinse keizer Theodosius I de klassieke Olympische Spelen in 393 bij edict had verboden, omdat zij door hun heidens karakter een bedreiging zouden vormen voor het christendom. De Spelen werden geherintroduceerd op initiatief van baron Pierre de Coubertin en vonden plaats van 6 tot en met 15 april 1896 in Athene (Griekenland). De Spelen werden unaniem aan Athene toegewezen op een congres dat door De Coubertin in 1894 was georganiseerd, waarbij tegelijkertijd het Internationaal Olympisch Comité (IOC) werd opgericht. Aan de eerste moderne Olympische Spelen deden in totaal 241 mannelijke atleten uit 14 landen mee. Op het programma stonden atletiek (waaronder de marathon), gewichtheffen, schermen, schietsport, tennis, turnen, wielrennen, worstelen en zwemmen.
Starting price: € 1000

Lot 1235

Affiche 'Niederländische Eisenbahnen. Besucht Holland'. Ontwerp: Jos Rovers, druk: Johan Enschedé, Haarlem (ca. 60 x 100 cm.), gebruikte staat / Poster 'Niederländische Eisenbahnen. Besucht Holland', designed by Jos Rovers, printed by Johan Enschedé, Haarlem (appr. 60 x 100 cm.), some damage
Starting price: € 250

Lot 1236

Lot 1236
Programmaboekje van de feestvoorstellingen voor de 9de Olympiade te Amsterdam 1928. Programmaboekje 'Championship Olympic Carnival' 31 Maart 1928. Bijgevoegd boekje 'Olympisch spel' door C. Mortimer
Starting price: € 10

Lot 1237

Lot 1237
Ingelijste circulaire van 15 mei 1928 betreffende IXe Olympiade Amsterdam. Bijgevoegd ingelijste affiche van de Olympiade Seoul 1988
Starting price: € 10

Lot 1238

Lot 1238
Een oud Duits plakplaatjesboek ´Die Olympischen Spiele in Los Angeles 1932´, uitgegeven door Reemtsma Cigarettenfabriken in Altona-Bahrenfeld, harde blauwe kaft, ogenschijnlijk compleet
Starting price: € 20

Lot 1239

Lot 1239
Een lot met 2 oude Duitse plakplaatjesboeken: ´Die Olympischen Spiele 1936 in Berlin und Garmisch-Partenkirchen´(deel 1 en 2), uitgegeven door Cigaretten-Bilderdienst Altona-Bahrenfeld, harde blauwe kaft, ogenschijnlijk compleet
Starting price: € 50

Lot 1240

Lot 1240
5 verzamelpakjes met diverse foto's met betrekking tot de Olympiade 1936, totaal circa 125 afbeeldingen
Starting price: € 20

Lot 1241

Lot 1241
Een lot voetbalmemorabilia betreffende de legendarische voetballer Henk Groot: een gesigneerd foto-album met vele foto's en iets krantenknipsels, enkele gesigneerde foto's, twee gesigneerde voetbal-entreekaartjes en een viertal boekwerkjes betreffende voetbal en Henk Groot - kijken!
Starting price: € 75

Lot 1242

Lot 1242
Een curieuze ansichtkaart, verstuurd vanuit Bursa (Turkije) in 1966, met de handtekeningen van de voetballers in het Nederlands elftal: Henk Groot, Johan Cruijff, etc. - ogenschijnlijk het gehele team, gestuurd aan de familie Groot in Zaandijk
Starting price: € 20

Lot 1243

Lot 1243
Een lotje met ca. 25 kaartjes Voetbal, div. leagues, div. clubs vnl. Nederlands
Starting price: € 5
1