Art, Collectibles and Militaria July 2016

Live Auction: 30 june 2016 - 2 july 2016

Lot 1166

Lot 1166
De Kruistriomph van Vorst Messias door Abraham Hellenbroek, Dordrecht, Abraham Blussé en Zoon, 1777, opnieuw ingebonden in wit lederen band
Starting price: € 15

Lot 1167

Lot 1167
L'art de faire des tapis de pié façon de Turquie', fragment uit een boek met kopergravures 'Radel Del., Bernard Tec.', 18e eeuw
Starting price: € 10

Lot 1168

Lot 1168
W.O.J. Nieuwenkamp, Heilige Steden Engelsch-Indië, H.P. Leopold's Uitgevers-Maatschappij 's-Gravenhage, gedrukt bij Drukkerij Ten Hagen, wijnmaand 1924, No. 418 van een oplage van 500, met originele kleuren houtsnede van een tempel te Madoera (rug beschadigd)
Starting price: € 20

Lot 1169

Lot 1169
Album Amicorum in de vorm van een met rood imitatieleer bekleed boekje waarin aquarellen, gedichten, tekeningen en een muziekstukje, 1820-1849, hoofdzakelijk Middelburg, veel families uit het rode- en blauwe boekje: Abbema, Ackermans, Angier, Arntzenius, Batenburg, Bogaard, de Bruijn, Engelberts, Geene, van Goltstein van Hoekenburg, Graewen, van der Graft, le Grand de Bologne, de Greef, Huegenin-van der Wijck, Jansen, van Lynden van Oldenaller, Mermede, Muntendam, van Naamen, Nieuwenhuizen, Nobel, Palenstein van Hoek, Pistorius, Pous, Reijgers, Rochat, Rollat, Schorer, van Sonsbeeck, Sprenger Vermaten, Versluys en de Vos. Bijzondere vermelding verdienen een bijzonder fraaie aquarel van de Middelburgse kunstschilder Johannes Hubertus Reijgers (1793-1847), stilleven met globe boeken en bloemen, gesigneerd en gedateerd, 1822 en een aquarel van een boerderij en huizen vermoedelijk in de buurt van Middelburg, gesigneerd: B.J. de Koster
Starting price: € 100

Lot 1170

Lot 1170
Een oud bijbeltje uit 1807, daarbij: diverse gravures en aflaten
Starting price: € 5

Lot 1171

Lot 1171
Het Huis Oud & Nieuw, maandelyksch prentenboek gewyd aan huis inrichting en sierkunst, Ed. Cuijpers, architect, 1905 tm. 1915, Amsterdam, ingebonden, deels in de originele banden (een enkel deel los in de band)
Starting price: € 50

Lot 1172

Lot 1172
Bijbel: Het Nieuwe Testament ofte alle boeken de nieuwe Verbonds, Johannes Enschede 1823, met zilveren klamp, gedateerd 1823
Starting price: € 50

Lot 1173

Lot 1173
Boek: Huyshoudelyk Woordenboek door M. Noel Chomel, 2e druk -incompleet-
Starting price: € 50

Lot 1174

Lot 1174
Boek: P.C. Hoofts Nederlandsche Historien, 2 delen, 1703 -incompleet-
Starting price: € 80

Lot 1175

Lot 1175
Perkamenten bladzijde uit mogelijki een missaal, linksboven fraai gekleurde letter "E", 16e eeuw
Starting price: € 100

Lot 1176

Lot 1176
Geistliches Senfkörnlein, Kevelaer, in bruin lederen band met verzilverde klamp en verguld metalen bladdecor op de voorzijde, 2e helft 19e eeuw
Starting price: € 10

Lot 1177

Lot 1177
Een lot met twee delen ingebonden 'Tit-Bits from all the most interesting Books, Periodicals, and Contributors in the World', jaargang 1911, in nette staat - dit Britse wekelijkse tijdschrift werd opgericht in 1881 en heeft ruim honderd jaar bestaan, met nadruk op drama en sensatie
Starting price: € 10

Lot 1178

13 delen 'De Toegepaste Kunsten in Nederland', waaronder Glas en Kristal, Muurschilderingen en Het Moderne Meubel, uitgegeven door W.L. en J. Brusse, circa 1925, daarbij: Moderne Woninginrichting en twee boekjes De poppen van Harry van Tussenbroek
Starting price: € 50

Lot 1179

Lot 1179
14 delen Jacob van Lennep: Romantische werken 1856-1859, in blauw stoffen band met goudopdruk
Starting price: € 50

Lot 1180

Diverse boeken met betrekking tot kunst
Starting price: € 10

Lot 1181

Diverse boeken met betrekking tot mythen en kunst
Starting price: € 10