Art, Collectibles and Militaria July 2016

Live Auction: 30 june 2016 - 2 july 2016

Lot 1094

Lot 1094
14kt gouden cachet met in bergkristal het wapen van de familie van Harinxma thoe Slooten. Van Harinxma thoe Slooten is een oud Fries adellijk geslacht waarvan de leden de titel baron of barones voeren. De familie speelde een belangrijke rol in het bestuur van de provincie Friesland en werd in 1814 in de Nederlandse adelstand erkend. Het gaat hier om een uitermate fraai en zeldzaam cachet. (2,7x2,3, h. 3,2 cm.)
Starting price: € 1000

Lot 1095

Lot 1095
Verguld metalen draaistempel met zes stempels aan bewerkte citrien greep, de stempels voorzien van symbooltjes en teksten: "reponder vite", "we bloom today die tomorrow", "to give to forgive", "for auld lang syne", "la fidélité me conduit" en "faites bien, laissez dire", Frankrijk, 19e eeuw. (1,1x1, h. 9,5 cm.) Zie: Les Sceaux, Empreintes du Pouvoir, Éditions Langlaude, p. 153
Starting price: € 250

Lot 1096

Lot 1096
Verguld metalen draaistempel met zes stempels aan geslepen blauw glazen greep. De stempels voorzien van symbooltjes en teksten: "Faites bien laissez dire", "For auld lang syne", "We bloom today tomorrow die" "La fidélité me conduit", Brighter hours will come" en "To give to forgive", 19e eeuw. Zie: Les Sceaux, Empreintes du Pouvoir, "Éditions Langlaude", p. 153 (1,5x1,2, h. 9,2 cm.)
Starting price: € 250

Lot 1097

Lot 1097
14kt gouden, gedeeltelijk geëmailleerd cachet met getorste opengewerkte greep, verstrengeld monogram "SC", 19e eeuw (doorsnede 1,2, h. 2,5 cm.)
Starting price: € 200

Lot 1098

Lot 1098
14kt gouden cachet met agaten stempelzijde: twee door een koord verbonden vogels met daarom heen de tekst: "le plus loin le plus serre", 19e eeuw (1,2x1,1, h. 2,6 cm.)
Starting price: € 60

Lot 1099

Lot 1099
BWGG cachet met cornalijn, 19e eeuw (1x0,8, h. 2 cm.)
Starting price: € 60

Lot 1100

Lot 1100
Schildvormig verguld metalen stempeltje aan gedraaide benen greep (1x0,9, h. 3,7 cm.) en los metalen stempel met familiewapen: gedeeld, I in zilver drie harten (2-1), II een toren met kantelen, als helmteken de toren uit het schild, 19e eeuw (2,5x1,6 cm.), daarbij: ivoren houder voor stempel
Starting price: € 20

Lot 1101

Lot 1101
Zilveren stempel met familiewapen de la Court uit Hasselt aan palmhouten greep. Leden van de familie de la Court behoorden tot de notabelen van Hasselt, Peter-Adriaan de la Court werd in 1748 aangesteld tot burgemeester van Hasselt, van hem stamt een tak af die in 1823 door koning Willem I in de Nederlandse adelstand werd verheven. De drager van het stempel is Lambert-Jozef de la Court, pastoor-deken van Hasselt. Het stempel heeft als randtekst "SIG: Lambert: IOS: DE LACOURT: SCABINICIVIT: RUR AEM" (doorsnede 3,9 cm., lengte 11 cm.)
Starting price: € 1250

Lot 1102

Lot 1102
Rookkwarts stempel met gefacetteerde zijkanten en familiewapen in verguld zilveren montuur, floraal decor, aan gedraaide palmhouten greep, familiewapen: in vieren gedeeld met opgelegd hartschild van zilver met vijf of zes dwarsbalken, I en IV gedeeld, A. een gekroonde zuil met een krans, B. in rood een zilveren dwarsbalk beladen met twee Andreaskruizen; II in goud een niet identificeerbaar voorwerp; III in blauw drie niet identificeerbare voorwerpen, Duitsland of België, 19e eeuw (4,2x3,3, h. 11,7 cm.)
Starting price: € 1000

Lot 1103

Lot 1103
Zilveren stempel met wapen van de familie Wijnkoop aan ivoren greep, 18e eeuw (2,3x2,1, h. 8,7 cm.)
Starting price: € 450

Lot 1104

Lot 1104
Zegelstempel met alliantie wapen van Hardenbroek-Munter. Ernst Louis van Hardenbroek, geb. Utrecht 31 okt. 1774, heer van Lockhorst, lid van de Provinciale Staten van Utrecht, overl. h. Heiligenberg bij Amersfoort, 28 febr. 1843, zn. van Johan Adolph en Suzanna Civilia gravin d'Aumale. Ernst Louis tr. 6 okt. 1799 Anna Maria Munter, geb. Amsterdam 9 dec. 1774, overl. h. Heiligenberg 15 mei 1855, dr. Van Mr. Gerrit en Sarah Petronella Graswinckel. Het stempel kan gedateerd worden op 1799 of kort daarna. (2,9x2,4, h. 3,4 cm.)
Starting price: € 400

Lot 1105

Lot 1105
Zilveren stempel met een rocaille greep en familiewapen: alliantiewapen, I een uitkomende leeuw op een geruite ondergrond, II in vieren gedeeld: a. 1 en 4 een kruis, 2 en 3 een gekroonde leeuw; boven het schild een kroon met vijf fleurons; midden 18e eeuw (2,7x2,3, h. 3cm.)
Starting price: € 300

Lot 1106

Lot 1106
3e gehalte zilveren lakkoker met rijkbewerkt decor van pijlenbundels, toortsen, etc., resten van vergulding aanwezig, voorzien aan de onderzijde van een stempel met familiewapen: doorsneden, I in blauw een gekroond vrouwenhoofd vergezeld van twee wassenaars, II in blauw drie sterren (2-1), de onderste ster omcirkeld, boven het schild een gravenkroon met negen parels, circa 1900 (2,4x2, h. 13,5 cm.)
Starting price: € 300

Lot 1107

Lot 1107
Opengewerkt zilveren stempel met familiewapen: in purper twee geledigde vierkanten waarop drie kleine struisveren. In de zilveren schildhoek is een lage dwarsbalk afgebeeld waarop een uitkomende leeuw. Als helmteken de uitkomende leeuw van de schildhoek; eind 18e eeuw (2,1x1,8, h. 2,8 cm.)
Starting price: € 250

Lot 1108

Lot 1108
Zilveren taps toelopend stempel met gravédecor, afgeschuinde hoeken en familiewapen: twee gekruiste degens, als helmteken een degen uit het schild, eind 18e eeuw (2,8x2,2, h. 3,8 cm.)
Starting price: € 250

Lot 1109

Lot 1109
2e gehalte zilveren stempel (onduidelijk meesterteken) met familiewapen aan gedraaid ebbenhouten greep, familiewapen: in vieren gedeeld, I en IV een haan, II en III een staande leeuw helmtekens: rechts een staande leeuw, links een griffioen, schildhouders: rechts een hazewindhond, links een griffioen, boven het schild een gravenkroon met negen parels, 19e eeuw (2,1x2,4, h. 9,2 cm.)
Starting price: € 200