Neu registrieren LiveMeekijken

Live-Auktion: 10 Januar 2019 - 12 Januar 2019
Mehr...

Los 4029

Los 4029
Eresabel M1898 voor officieren van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger. Uitgereikt op 14 mei 1928 op het  Waterlooplein te Weltevreden, Batavia aan de inmiddels tot Majoor bevorderde officier H. Behrens R.M.W.O, voor betoonde dapperheid in Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926. Henri Behrens, Geboren Batavia, 26 mei 1882, overleden 's Gravenhage 14 januari 1961 Koninklijk Besluit 5 februari 1914, no.33 MWO 4 : als eerste Luitenant, marechaussee compagnie van het 14e Bataljon Infanterie. Voor Atjeh - gedurende het jaar 1912; bij meerdere gelegenheden. Koninklijk Besluit 25 april 1927 no.104 voor Atjeh en Onderhoorigheden gedurende het tweede halfjaar 1926 en wel voornamelijk op 19 Juni en 1 Juli 1926. Kapitein (sedert tot Majoor bevorderd) H. Behrens begiftigd met Eresabel. 1924: Luchtvaart Afdeling Generale staf. Ridder Militaire Willems Orde der 4e klasse Drager Eresabel Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Officier in de Orde van oranje Nassau Oud lid Kapittel M.W.O. Erelid der Vereniging Officieren Ridders M.W.O. Gewestelijk Militair Commandant van Atjeh en Onderhorigheden S.O.K. Inspecteur van het Wapen der Infanterie   Beschrijving van het Eresabel van Henri Behrens Gevest: van gegoten en nageciseleerd zilver, de witte ivoren greep met acht ribben waarvan de groeven zijn ingelegd met verzilverd koperdraad omwoeld met fijn zilverdraad. De greepkap eindigend in een leeuwenkop met open muil, bovenop de kop een moer in de vorm van een koningskroon. Het ruggestuk voorzien van reliefversieringen. De gevestkorf nagenoeg symmetrisch en aan de binnenkant glad. De gehele korf voorzien van ajourgewerkte versieringen aan de buitenzijde in reliëf. Korf voorzien van belastingteken ‘J’ (belastingteken voor in Nederland gemaakte voorwerpen beneden wettelijk gehalte, 1906-1953). Kling: Licht gebogen, wigvormig van doorsnede, van schouder tot punt geheel gesmeed in de zgn. Grosse-Rosen-Damast stijl. Ruim de helft van de kling is bedekt met een paneel waarin zich versieringen en teksten bevinden. Dit paneel heeft vuurvergulde randen en de versieringen en teksten zijn in hoogreliëf uitgevoerd en vuurverguld. Tekst buitenzijde: KONINGIN WILHELMINA, voor betoonde dapperheid. Tekst binnenzijde: 'Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926, Kapitein der Infanterie H. Behrens Schede: van vernikkeld staal voorzien van zilveren beslag Kist: eikenhouten van binnen met blauw fluweel beklede kist, lichte gebruikssporen aan voorzijde. Deksel voorzien van metalen plaat met inscriptie 'Atjeh en Onderhoorigheden, 2e Halfjaar 1926' en vier metalen kronen op de hoeken van het deksel. De 106e en daarmee laatst toegekende eresabel, zeer fraai geheel van de grootste zeldzaamheid, slechts zeer zelden aangeboden. Bronnen: Armamentaria nr 20 J.P. Puype Website Museum Bronbeek
Restzeit:-
Prebid beginnt:21-12-2018 09:00:00
Prebid endet:11-01-2019 18:00:00
Live-Auktion:10-01-2019 bis 12-01-2019
Aktivität:
0 Bieter
18 Folgers
1106 Seitenaufrufe

Gebot abgeben?

  1. Registrieren gratis oder Anmelden wenn Sie registriert sind
  2. Lesen Sie die Bedingungen, die Versteigerungsinformationen und Losbeschreibungen gut.
  3. Nutzen Sie die Besichtigungstage, um sich die Lose genau anzusehen. Kontrollieren Sie dabei den Gesamtzustand bevor Sie ein Gebot abgeben.
  4. Legen Sie Ihr Gebot fest und geben Sie es ab.

Nach Eingabe Ihres Gebotes erhalten Sie eine Übersicht aller Kosten. Danach können Sie Ihr Gebot bestätigen.
Ein abgegebenes Gebot ist nicht unverbindlich. Wenn Sie den Zuschlag für das Los erhalten, sind Sie verpflichtet, das Los zu dem gebotenen Betrag abzunehmen.
Als Käufer sind Sie für eine fristgerechte Zahlung und rechtzeitige Abholung der erworbenen Lose verantwortlich.
Mit der Abgabe eines Gebotes erklären Sie sich einverstanden mit den Bedingungen.