Los 28

Los 28
Ontwerp voor een 50 Stuiverstuk 1807 Lodewijk Napoleon in zilver (Sch. 140/RRRR) door J.G. Holtzhey - Vz. Borstbeeld van de koning n.r., omschrift 'LODEWIJK de EERSTE KONING van HOLLAND' / Kz. Twee gekruiste scepters waarop het gekroonde wapen van het Koninkrijk Holland tussen '50’ en ‘St.', onder het wapen het jaartal 1807 omsloten door een guirlande / Randschrift: SIT •••˂˃••• NOMEN •••˂˃••• DOMINI •••˂˃••• BENEDICTVM •••˂˃••• (De naam des Heren zij geloofd) - 26,77 gram - van de grootste zeldzaamheid, tevens in topkwaliteit Proof/FDC De beroemde medailleur Johan Georg Holtzhey werd in 1807 benaderd om ontwerpen te maken voor een 50 Stuiver-, een 20 Stuiver- en een 10 Stuiverstuk. Omdat Holtzhey bijna blind was, werd een deel van het werk verricht door zijn assistent David van der Kellen Sr., de graveur die later het kleingeld voor Willem I vormgaf. Legendarisch ontwerp, ontbrekend in de meeste topcollecties. Fantastische kwaliteit met scherpe details, spiegelgladde velden en een diepgrijze patina. Eén van de meest bijzondere munten waarvan wij ooit de eer hebben gehad deze te mogen veilen.
Einstiegspreis: € 35000,00
Anmelden
20 Apr 2018 09:00:00
15 Mai 2018 10:00:00
0 Bieter
5 Folgers
1888 Seitenaufrufe

Diese Website verwendet Cookies

Wir verwenden Cookies, um Inhalte und Anzeigen zu personalisieren, Funktionen für soziale Medien bereitzustellen und unseren Datenverkehr zu analysieren. Wir geben auch Informationen über Ihre Nutzung unserer Website an unsere Partner für soziale Medien, Werbung und Analyse weiter, die diese möglicherweise mit anderen Informationen kombinieren, die Sie ihnen zur Verfügung gestellt haben oder die sie aus Ihrer Nutzung ihrer Dienste gesammelt haben.